Gülmek bir insanın kendini ifade edebilmesinin en doğal ve güzel halidir. Güzel bir gülümseme ve gülüşle hayata neşe ile yaşamamıza sebep olacaktır. Güzel bir gülüş için düzel dudaklara ve tertemiz inci gibi sıralı dizili dişlerle sağlayabilirsiniz.

Çocukluk döneminden başlayarak, dişlerin şeklini, rengini, diş eti tedavileri plak ve tartar temizliklerini yaptırmamız bizim için yararlı olacaktır.

Güzel bir gülüşe sahip olmak için, çürüksüz, kayıpsız çarpık olmayan, diş eti problemlerinden uzak bir ağız bakımı ile sağlanabilir. Bu sebeplere ek olarak da estetik durumlarında düzeltilmesi gerekebilir.

Estetik olarak güzel bir gülüşe sahip olmak için belli başlı tedavi aşamalarından geçerek mümkün olacaktır.

Gülüş tasarımı için yapılması gereken tedavi aşamaları

porselen

Porselen Lamine

Ön dişlerin şekillerini ve renklerinin değiştirilerek estetik amacıyla yapılan bir tedavi şeklidir. Aslında bir kaplama olan porselen lamina mevcut diş üzerine mükemmel bir uyum ve tasarımla yerleştirilir. Çoğu zaman sadece dişlerin ön yüzeyinde çok az bir aşındırma yapılarak uygulanır. Bu uygulama diş hekimi Diler Karakaya tarafından belirlenen yöntemler ve yönlendirmelerle sağlanmaktadır.

porselen

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma zamanla beyazlığını kaybeden dişlerin renginin açılması işlemidir. Ofis ve Home olmak üzere 2 tipi vardır:

Ofis Tipi: Klinik ortamında yapılır Genellikle 1 hafta arayla 2 kez uygulanır

Home Tipi: Hastalarımızın ağzından ölçü alınarak  hastaya özel plak yaptırılır ve eve verilen ilaçlar plaklara konarak takılır Belli bir süre takıldıktan sonra kontrol edilir

 Diş beyazlatma işlemi yapıldıktan sonra beyaz dişlerinizle daha güzel gülümseyeceksiniz.

porselen

Bonding Kompozit Dolgu

Bonding kompozit dolgu kişinin diş rengine göre dolgu renginin belirlendiği, arka ve ön dişlere de uygulanabilen ve estetik bir görünüme sahip olmanız için uygulanan bir tedavidir. Beyaz dolgu olarak da bilinen bu dolgu çeşidinin tedavisi süresi yaklaşık olarak yarım saattir.

porselen

Zirkonyum ve Empres Kuronlar

Zirkonyum çok sert ancak beyaz renkte bir metaldir. Metal destekli porselenler de olduğu gibi altyapı da güçlü bir malzeme olarak zirkonyum kullanılıp üstüne porselen ilave edilir. Zirkonyum beyaz renkte olduğu için metal griliği görülmez..Doğal diş görünüşüne oldukça fazla benzeyen yapısıyla daha etkili ve doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

 Empres kuronlar içeriğine metal yerine seramik ve cam parçacıklarını konularak dayanıklılığı arttırılan porselen türleridir. Işığı iyi geçirmesi ile doğala yakın gülüş sağlar. Dayanıklılığı zirkonyuma göre daha azdır ,bu nedenle arka bölgelerde kullanılmaz.

dişeti

Pembe Estetik Diş Eti Uygulamaları

Pembe estetik diş eti uygulamaları diş etlerine yapılan bakım ve temizleme çalışmalarıdır.

Sağlıklı, bembeyaz ve sıralı dişlere sahip olmak mükemmel bir estetik gülüş için yeterli değildir. Bu dişlere uyumlu sağlıklı diş etlerine de sahip olunmalıdır. Diş hekimliğinde estetiğin amacı kusursuz bir gülüş oluşturmaktır. Bu durum çürüklü, renklenmiş dişlerle başarılamayacağı gibi iltihaplı, mor renkli, kanayan diş etleri ile de sağlanamaz.

  Pembe estetiğin ilk aşaması sağlıklı diş etlerinin oluşturulmasıdır. Şişmiş diş etlerin sağlıklı hale getirilir Anlaşılacağı gibi şişmiş diş etlerinin o anki durumuna göre estetik diş tedavileri yapılamaz, pembe estetik işlemleri uygulanmadan istenen sonuca ulaşılması mümkün değildir. Diş eti kalınlığı ve seviyesi milimetrik olarak ayarlanmaya çalışılır.

Çene eklemindeki problemlerin giderilmesi, çiğnemenin sağlıklı olarak yapılabilmesi, konuşma bozukluklarının giderilmesi ve görünüş kaygısıyla oluşan isteklerde ortodonti tedaviniz yapılır

Güzel ve etkileyici bir gülüş için yukarda sayılanların haricinde ilave olarak ağız bakımını aksatmadan düzenli olarak  yapmakta yararlı olacaktır.

dişeti

Dişe Pırlanta

Günümüzde insanlar kendilerine özen gösterip bakımlı ve hoş olmayı istiyorlar.Güzel ve hoş olabilmek için  kılık kıyafetten estetiğe kadar  bir çok şey yapıyoruz. Aynı etkiyi gülüşümüzde de yakalamak için sadece ufak bir taş yeterli!

Bu uygulamayı merak edenlere gönül rahatlılığı ile dişlerinin hiç hasar görmeyeceğini de söyleyelim. Dişleri zedelemeden basit bir işlemle kristal,zirkon taşlar dişlere    yapıştırılabiliyor.İstediğiniz şekilde taşlar diş üzerine yerleştirilebiliyor.. Ayrıca, istenirse kolayca çıkarılabiliyor.

Bu süs taşları pırlanta da olabilir.Ancak pılantayı diş üzerine yerleştirmek için diş üzerinden madde kaldırmak gerekir.

….”